Son Haberler
Anasayfa / Makyaj / Makyaj Günlüğüm

Makyaj Günlüğüm

Makyaj, her kadının çok iyi bildiği bir konudur aslında fakat maalesef ki pek çok hatalar yapılır. Her kadın makyajla büyülü güzelliğine ulaşabilir hem de çok çaba göstermeden. Öncelikle önemli olan kendi yüzünüzü tanımaktır sonrasında ise küçük püf noktalarla tamamlanır.
Artık günümüzde makyaj yüzü boyamaktan ziyade neyse ki doğal güzelliği ortaya çıkarmaya yönelmiştir. Önemli olan hafif dokunuşlarla doğal güzelliğinizi ortaya çıkartmaktır. Bunun için ise günlük makyajdan önce çok iyi temizlenmiş tonikle silinmiş bir cilt olmalı makyaj yapılsın yapılmasın cilt temizliği mutlaka yapılmalı tabi cildimize uygun ürünlerle, makyajın kalıcılığını arttırmak için makyaj altı bazı kullanmalısınız , makyaj altı denilen nemlendirici kremlerde kullanılabilir ama baz kadar kalıcılık sağlanmaz,makyaja başlamadan on dakika önce sürülmüş olmalı.şimdi sırada fondöten seçimi var tabi ki cildinize uygun olanını seçmelisiniz sıvı, krem, stik ,köpük ,ne kadar kapatıcılık istediğinize cildinizin durumuna bağlı cilt problemleri varsa kamuflaj uygulaması gerekir sivilce,leke göz altı morlukları ,kızarıklık,kılcal damar vs. sorunlarını gidermek için uygulanır.ciltte herhangi bir kapatılmak istenen durum yoksa fondöten uygulayın fondöten fırçası kullanmanızı tavsiye ederim stik fondötenlerde uygun nemli süngerler profesyonel uygulama sağlar. Ardından yüzümüzün geniş bulduğumuz yerlerini fondöten rengimizin iki ton koyusuyla gölgelendirme-inceltme yapabilirsiniz, yine fondötenimizden bir iki ton açık rengiyle ortaya çıkarmak istediğimiz dar alanları aydınlatabilirsiniz , unutmayın ki açık renkler ön plana çıkarır,koyu renkler geri planda bırakır ardından pudra geçmelisiniz transparan pudralar her cilt rengine uyum sağlarlar yüz makyajınızda allığı sürmeden önce ruj renginizi belirlemelisiniz önce rujunuzu sürün ve aynı tonda allığınızı uygulayın, rujla allık aynı renk olmalı pembe tonlarında ruj tercih ettiyseniz pembe allık,kahve,bakır,bronz,şeftali ,tonlarında ruja bu tonlarda allık uygulamalısınız
Haftaya göz makyajıyla devam ediyorum, görüşmek üzere. makyajınız ve tebessümünüz yüzünüzden eksik olmasın

Neziha Ergun
Makyaj Sanatçısı
http://nezihaergun.wix.com/makyajsanatcisi

Share

Hakkında Neziha Ergun

Meslek yaşamına bundan yıllar önce benim için en güzel sanat olan makyaj ile tanışarak başladım. Profesyonel olmak adına aldığım bir çok çeşitli eğitimlerden sonra makyaj sanatçısı olarak çalışma hayatındaki yerimi aldım. Sahne,Efekt ve karakter makyajı alanındaki eğitimim ve çalışmalarım sonucunda bu alanda çeşitli kurslar aracılığı ile tecrübelerimi öğrencilerime aktarmaktayım. Profesyonel estetik makyajı alanında ise mankenlik ajanslarında,defile ve moda katalog çekimlerinde makyaj sanatçısı olarak yer alıyorum.Yurt dışı bağlantılı sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çalışıyorum. Özel günlerinizde Gece-Gündüz makyajları ve Gelin makyajı ile sizi sanatımla buluşturup küçük dokunuşlarla büyülü güzelliğinize ulaşmanızı sağlayarak hizmet vermekteyim.

Cevapla